www.snlp.ro Web analytics

Sindicatul Național

al Lucrătorilor de Penitenciare

Declansare procedura concursuri! Anunturile au fost publicate. Start la inscriere! Succes candidatilor!

Pe pagina ANP au fost publicate anunturile de declansare a procedurilor de concurs pentru prima serie de posturi: 536 posturi de agent operativ, 55 posturi de psiholog, 58 posturi de asistent social si 91 posturi de agent asistent medical. Click pe imagini:

Captura de ecran din 2016.03.22 la 19.32.02

Captura de ecran din 2016.03.22 la 19.32.09

Captura de ecran din 2016.03.22 la 19.32.23

Mai multe detalii (conditii, bibliografie etc) aici

 

Comentarii  

-1 #52 agent 04-04-2016 22:16
Sindicatul ar trebui sa facă demersuri in acest sens
Citat
0 #51 agent 04-04-2016 22:14
Cel mai bine e sa nu fie comisii din penitenciarul respectiv . Pot veni de la alte penitenciar , așa nu mai sunt suspiciuni
Citat
0 #50 radu m.. 03-04-2016 20:23
Domnule Presedinte stiu ca nu aveti nici o vina dar mi se pare ca penitenciarele promoveaza cel mai netransparent concurs in privinta incadrarilor.
Testele sunt sinteza,unde este loc de interpretare si rezultatele in 2-3 saptamani. Exista proba interviului, proba pe care nici politia sau alta structura nu o are ,asa sa mai se faca o triere a celor "necunoscuti".. ..la fel ca si cea de calculator..
Citat
0 #49 Andreea 02-04-2016 21:31
Inscrierile pana in ce data se fac..am inteles ca dosarele trebuie depuse pana in data de 12 dar si inscrierile sunt tot pana la data aceea?
Citat
-1 #48 agent 02-04-2016 13:07
Cel mai bune ar fi ca , comisiile de la examene sa fie de la alte penitenciare pt a preveni posibile aranjamente
Citat
+2 #47 Ștefan Teoroc 28-03-2016 14:13 Citat
-1 #46 Geta 28-03-2016 13:26
In conditiile in care doresc sa particip si la concursul ptr. admitere la academia de politie sectia penitenciare, as avea vreun impediment daca as fi admis pe locurile cu angajare din sursa externa?
Multumesc,
Citat
-7 #45 Ștefan Teoroc 26-03-2016 05:20
da / pana pe 12 apr! / este un alt concurs pentru alta serie de posturi / posibil nivelul de testare sa fie mai scazut pentru scurtarea perioadei / vedeti la Butonul rosu (meniul dreapta site)
Citat
+1 #44 supărat 26-03-2016 00:18
Dacă am dat examen psihologic în 5 Feb 2026 și am picat , mă pot înscrie iar acum pana pe 20 aprile 2016 pentru un post în aceeași localitate , sau în alta localitate sau în ambele , Examenul psihologic se ne numai la București ???? Dacă anul ăsta restul examenelor se da la TG OCNA.
Anul acesta NE-AU picat pe cele doua care eram adversare celei privilegiate și am fost singurele picate . Și mă credeți am fost 10 în sala iar pe sait arata ca sunt 10 admise și 2 picate în acea zi .Precizez ca am fost o singura tura de examinați de la 7 și 30 la 14 și 20 când am ieșit nu mai erau alții.
Citat
+4 #43 Stephan 25-03-2016 18:08
Tot respectul dl Stefan pentru munca depusa ! Tare mult as dori sa ma lamuriti la o intrebare , Ce sanse as avea sa aplic pe operativ daca am discromatie ? Nu as vrea sa aplic dejeaba si sa fac un drum pana la Bucuresti tinand cont ca stau in capatul celalalt al tarii doar sa imi zica ca sunt inapt ? Precedent a mai fost ?! Cazuri de colegi? Multumesc anticipat!
Citat
0 #42 Catalin 25-03-2016 01:21
in ce consta proba sportiva?
Citat
-3 #41 Ștefan Teoroc 24-03-2016 12:50
probleme cu site anp / sunt linkuri catre anp
Citat
0 #40 Lorena Pancu 24-03-2016 12:39
Buna ziua. Daca apas pe imagini, primesc urmatorul raspuns :
This site can’t be reached

anp.gov.ro took too long to respond.
ERR_CONNECTION_TIMED_OUT

Cum pot accesa? Multumesc
Citat
+1 #39 Ștefan Teoroc 24-03-2016 12:15 Citat
+1 #38 lau 24-03-2016 08:17
Citez pe Adrian m:
Test grila la proba scrisa?

Se pare ca nimeni nu stie cum va fi examenul , grila sau sinteza !!!
Citat
0 #37 Vandalu2008 23-03-2016 23:05
Citez pe Popescu:
Recrutare din sursa externa pentru posturi cu studii superioare pentru aparatul economico-administrativ....pe cand?

puțin probabil să mai fie
Citat
0 #36 Vandalu2008 23-03-2016 23:05
Citez pe Silviu:
In cazul in care sunt admis si incep datoria, iar dupa un timp realizez ca nu sunt facut pentru asta, pot renunta? Observ ca este pusa o precizare in care sunt obligat sa raman 5 ani. Imi poate explica cineva ce inseamna mai exact? Multumesc.

Nu poți pleca într-o altă unitate, dar demisia e un act unilateral. În plus există o perioadă de pregătire, pentru care vor trebui returnate costurile.
Citat
0 #35 Vandalu2008 23-03-2016 23:02
Citez pe Adela:
Buna seara,
Putem sa ne inscriem si la un nou concurs daca participam la un concurs similar,aflat in derulare? Ce valabilitate au examenul psihologic si examenul medical? Multumesc frumos!

În principiu 6 luni. Dar avizul psihologic trebuie echivalat.
Citat
0 #34 Vandalu2008 23-03-2016 23:00
Citez pe Cristi:
In cazul in care nu a fost eliberat inca avizul de libera practica de colegiul psihologilor, putem face o declarative pe propria raspundere ca il vom adauga la dosar pana la data primei probe de concurs?

Nu prea. El trebuie obținut de la colegiu.
Citat
-1 #33 Vandalu2008 23-03-2016 22:59
Citez pe Misu:
Economic?

Economic, în tura a doua.
Citat
0 #32 Vandalu2008 23-03-2016 22:59
Citez pe Laurențiu:
PT medici când ?

Procedura pentru medici e puțin diferită. Posturile trebuie publicate și în ”Viața medicală”, deci cât de repede.
Citat
-2 #31 Mirela 23-03-2016 21:00
Spuneti-mi va rog persoanele cu ochelari se pot prezenta ?
Citat
+4 #30 Maria 23-03-2016 18:41
Buna seara!M-ar interesa ce salariu este pentru agent operativ?Multum esc
Citat
-1 #29 Nicu 23-03-2016 17:43
Bună ziua, pentru asistenți medicali, este scris sau grila?Mulțumesc anticipat.
Citat
+2 #28 Kristi 23-03-2016 17:16
Citez pe iani:
Buna ziua,
Unde se depune dosarul?

La unitatea unde vrei sa dai examenul
Citat

Google Translate

Cauta in site

  • vechi la penitenciar 14.12.2017 09:08
    auzim mereu de acest ghid al carierei funcationarului public, iata ...

    Read more...