www.snlp.ro Web analytics

Sindicatul Național

al Lucrătorilor de Penitenciare

Cele 515 posturi din operativ repartizate pe unitati (baieti/fete)

click pentru marire 

Captura de ecran din 2016.03.17 la 09.04.09

Comentarii  

-2 #37 dana 21-03-2016 09:37
e minunat ca scoate posturi si de economisti. la administrativ, insa tineti cont si de cei ce abia au absolvit si nu au vechime...sa ne dati si noua posibiliatea sa participam la concurs fara a mai pune ca si conditie, vechime...unde sa facem vechime daca toate unitatile pun aceasta conditie!? sunt absolventi foarte bine pregatiti cu dreptul, contab si gestiune...dar abia am terminat....rug m sa tineti cont si de acest aspect su sa ne dati posibilitatea de a participa la aceste examene.
Citat
+1 #36 Ștefan Teoroc 20-03-2016 20:42
iustin / citeste articolele / nu posta la intamplare unde apuci / am informat despre mutari deja
Citat
-3 #35 iustin 20-03-2016 20:30
De transferuri se face ca ploua? Vad ca nici la altii nu le raspunde nimeni.Alo!!! Vrem acasa!!! Cand ne dati drumul?
Citat
0 #34 Ștefan Teoroc 20-03-2016 18:51
se vor posta si astea in scurt timp
Citat
0 #33 dana 20-03-2016 17:12
pe economic nu scoate posturi? economisti? la administrativ.. .sunt toate ocupate?
Citat
0 #32 dia 19-03-2016 12:24
Citez pe Ama:
Ce reprezinta PPL? Pe Baia Mare nu exista nici un post disponibil?

PPL=persoana privata de libertate
Citat
+1 #31 Adi 19-03-2016 09:19
Ca răspuns pentru toate întrebările legate de concursuri, transfer etc. va puteți adresa A.N.P. - ului.
Deocamdată noi ne desfășurăm activitatea în cadrul A.N.P. - unități subordonate și nu în cadrul sindicatelor.
Sindicatele încearcă sa informeze la timp, membrii , dar nu intra în atributul lor sa ia decizii cu privire la activitățile care trebuie sa fie întreprinse de angajator.
Acum ca s-a reușit demararea, după ani și ani de zile, a angajarilor , tot sindicatul e de vină.
Am rugămintea să încercați să înțelegeți ca sindicatul face tot ce poate, legal, pentru a normaliza anumite lucruri .
Nu se poate schimba totul de azi pe mâine , dar consider ca în timp, cu eforturile depuse de sindicate și MEMBRI ACESTORA, lucrurile în acest sistem se vor mișca înspre bine.
Citat
+3 #30 un agent .... 19-03-2016 07:46
veti fi deputanti , cei cu scoala facuta la tg ocna vor avea contract nedeterminat , nu sunt fraieri , sa vad cat de usor vor fi acele 59 de pagini , interviu , sportiv , psihologic nu luati examenele drept usoare , cel ce i-a numit fraieri garantez ca nu iei macar interviu sau psihologicul cu o asaatitudine , avem nevoie de oameni capabili sa invete repede si sa fie folositori sistemului....
Citat
-5 #29 DANUTA 18-03-2016 22:37
DESPRE POSTURILE PE ECONOMIC NU NE PUTETI SPUNE NIMIC?
SIGUR O SA PUNETI VECHIME IN DOMENIU SI NOI CE AM TERMINAT ABIA FACULTATEA NU NE PUTEM INSCRIE LA NICI UN EXAMEN...NOI CE SA FACEM? DE CE NU NE DATI POSIBILITATEA SA FACEM UNDEVA ACEA VECHIME IN MUNCA, TOTUL SE INVATA..NIMENI NU S A NASCUT INVATA, POATE TINETI CONT SI DE ABSOLVENTII DE FAC DE DREPT, CONTABILITATEA, ,ABSOLVENTI CARE AM TERMINAT SI NU AVEM UNDE SA MERGEM....AVEM TOTUSI DREPTUL SI FAC DE CONTABILITATE.. ...SA TINETI CONT SI DE ACEST ASPECT!
Citat
+3 #28 Un lider ratacit 18-03-2016 10:42
Citez pe Marius Nag:
Nu-i corect fata de cei care se afla in scoala de subofiteri!Cei incadrati direct evita atat scolarizarea si regimul din scoala si mai sunt repartizati si inaintea promotiei 2016 de la Tg Ocna.Nu-i just!

Alta varianta de incadrare rapida de personal nu cred ca exista in momentul de fata!
Mai ales ca exista si finantare pentru aceste posturi!
Era o vorba veche... ''Bate fierul cat e cald''
Lipsa de personal este simtita pretutindeni in sistem , doar asa mai putem linisti si noi apele in sistem din acest punct de vedere!
Ca sa scolarizezi atatia oameni timp de 1 an nu cred ca se poate din lipsa spatiului!
Citat
+4 #27 O 18-03-2016 07:01
Era normal ca toate incadrarile sa se faca la operativ, acolo unde deficitul este cel mai mare si unde sunt concedi din 2014 neluate. La celelalte sectoare se puteau scoate posturile la concurs intern inainte sau dupa incadrari, ca oricum doar cei cu pedigri pleaca la 8 ore. Si inca o chesti sunt penitenciare in care "fetele" nu stiu ce este aia paza, asa ca prea putin conteaza ca faceti incadrari de femei la operativ, pleaca imediat la cate un post caldut.
Citat
-4 #26 Rahova 18-03-2016 01:38
O intrebare.De transferuri se face ca ploua? Vad ca nici la altii nu le raspunde nimeni.Alo!!! Vrem acasa!!! Cand ne dati drumul? O seara buna:)
Citat
-2 #25 Marius Nag 17-03-2016 22:54
Intr-adevar,ace ste angajari sunt absolut necesare,e un deficit mare de personal,pe langa concediul si orele restante va mai fi si normalizarea volumului de munca.E bine venita aceasta "gura de oxigen",dar nu mi se pare corect ca absolventii scolii de subofiteri-scol arizati in domeniu-sa ocupe resturi ramase dupa incadrarile directe
Citat
+4 #24 eu 17-03-2016 22:46
ce imi place!!! un an de scoala,echivale nt cu 59 de pagini!!! FRAIERILOR,CARE ATI FACUT SCOALA!!!
Citat
+6 #23 Virlan 17-03-2016 22:34
Marius Nag,
Dupa ce vei incepe activitatea efectiva intr-un penitenciar atunci sa constatati ce este just si ce nu. Aceasta gura de oxigen vine cum nu se putea mai bine pentru oamenii care lucreaza si au sute de ore suplimentare nerecuperate si aproape in integralitate concediu restant din 2015. Ah !? Ce crezi ca e just acum ?
Citat
-1 #22 Marius Nag 17-03-2016 22:17
[quote name="Marius Nag"]Nu-i corect fata de cei care se afla in scoala de subofiteri!Cei incadrati direct evita atat scolarizarea cat si strictetea din scoala.Mai mult sunt si repartizati inaintea promotiei 2016 de la Tg Ocna.Nu-i just!
Citat
-4 #21 lucian 17-03-2016 20:55
Daca se incadreaza 500 lde agenti este posibil sa se pensioneze tot atatia?
Citat
-12 #20 Marius Nag 17-03-2016 19:37
Nu-i corect fata de cei care se afla in scoala de subofiteri!Cei incadrati direct evita atat scolarizarea si regimul din scoala si mai sunt repartizati si inaintea promotiei 2016 de la Tg Ocna.Nu-i just!
Citat
-3 #19 Stef 17-03-2016 19:31
Domnule Ștefan,va rugăm să ne lamuriti cu mutarile , ce sanse mai avem ? Si nu ma refer doar la Craiova .. Cand se vor mai tine comisii pentru mutare ? Ar trebui să ne ia si pe noi in calcul zic eu. Acum daca s-au scos locuri pentru incadrari directe.. Noi ramanem netransferati acasa ??
Citat
+1 #18 Bizaaar 17-03-2016 19:31
Super tare .!!!!!exact ca si pana acum .juma' la paza restul.....unde D zeu ii mai baga????mai dotează fiecare birou cu cate un scaun...cu picioare rosii
Citat
-1 #17 Alex 17-03-2016 19:05
Din cate am vazut acuma se doreste ocuparea a 515 locuri din cele 1000,inseamna ca va exista si o a 2 a tranșă,nu se stie pe cand se vor scoate restul de posturi?
Citat
-9 #16 Dan 17-03-2016 18:19
Despre cererile noastre de transfer ce se mai aude?Cand se aproba transferul acasa?
Citat
-2 #15 rebecca 17-03-2016 16:56
Examenul unde se va sustine? Multumesc
Citat
-8 #14 Georgescu 17-03-2016 16:24
La penitenciarele spital nimic?
Citat
+4 #13 nu conteaza 17-03-2016 16:20
Ma bucur ca nu s-au scos pe garnizoana Craiova.
Citat

Google Translate

Cauta in site

  • Ștefan Teoroc 14.12.2017 23:28
    ministrul e absent pana marti / il capturam cand revine / noi zicem ca ...

    Read more...

     
  • eu 14.12.2017 22:59
    ok,e in regula cuposturile,dar cu plata orelor suplimentare pana la ...

    Read more...

     
  • Snlp Dej 14.12.2017 22:24
    Stefan te rog sa îi amintești domnului director general sa nu uite ca si ...

    Read more...

     
  • Un simplu agent 14.12.2017 22:04
    In primul rand felicitări pentru informațiile furnizate în timp util, care ...

    Read more...

     
  • Pintea 14.12.2017 21:57
    Repartizare pe sectoare/servic ii in cadrul unitatilor, care este ?

    Read more...

Google AdS