Sindicatul Național

al Lucrătorilor de Penitenciare

Subiecte noi, plus grila de corectare - postate de ANP

click pe imagine

Captura de ecran din 2016.07.09 la 13.34.39

 

Comentarii  

0 #21 Ștefan Teoroc 30-03-2017 00:22
majoritatea unitatilor opteaza pentru sinteza dar acum dupa descentralizare a concursurilor unele unitati au optat si pentru grila sau mixt
Citat
0 #20 Liviu 28-03-2017 16:45
Se da test grila sau clasic...?
Citat
0 #19 Andreea 27-09-2016 10:30
Este posibil sa sa dea in sesiunea din iunie si subiectedin omj desi l au scos ?
Citat
+2 #18 razvan 21-07-2016 13:30
Domnilor ,am si eu o intrebare. as putea da in judecata comisia care a corectat lucrarile scrise si la recorectare in urma contestatiilor au primit note mai mici sau mai mari?Nu inseamna ca s a viciat rezultatul in urma greselilor lor?Cum e posibil sa greseasca iar la celalalte probe care sunt admis/respins nu se poate gresi,,,in special la interviu ,care e de un subiectivism enorm,,,,,intre b doar,,,,
Citat
+1 #17 Candidat 16-07-2016 10:36
Si cand se mai afiseaza si alte subiecte / grille.
Sau ne-am Laudat si gata, ne-am lasat. Este miniunea care dureaza doar 3 zile.
Citat
0 #16 Ștefan Teoroc 11-07-2016 22:48
Nu inca / nu sunt modele ci probele aplicate in unitati care se publica la finalizarea procedurii!
Citat
0 #15 Candidat 11-07-2016 21:39
Alte modele de subiecte nu mai aveti?
Citat
0 #14 anonim 11-07-2016 15:09
Multumesc mult , daca citeam mai atent obs si greselile :D
Citat
+1 #13 Cristian Tudorache 11-07-2016 15:06
#12 anonim - raspunsul corect este b) . Subiectul este de tip grila.
Citat
0 #12 anonim 11-07-2016 15:01
lamuriti ma va rog , ca numai inteleg nimic care este raspunsul corect la ex 6 ?
Citat
0 #11 Eu 11-07-2016 09:06
Nu reiese din enunt ca este grila, doar din grila de corectare.
Asa se explica de ce sunt mai putine enumerari.
Succes candidatilor.
Citat
0 #10 candidat 11-07-2016 00:30
Citez pe EU:
Ma uit de ieri la simularea asta de subiecte si tot nu mi vine sa cred cum pot sa posteze pe o pagina oficiala un test cu raspunsuri incomplete. Nici nu am deschis legea dar stiu sigur ca la pct. 1 Sanctiuni sunt 5 puncte "destituire din sis penitenciar" si la cateva iarasi sunt 6 sau 7 enumerari si ei dau doar 5. Ce i asta?
Cum e posibil sa se greseasca raspunsurile sau sa fie corecta varianta cu un numar mai putin de raspunsuri.
Chiar nu verifica nimeni?
Intr adevar subiectele nu sunt grele pentru cine invata.
Succes.

Domnule/Doamna. ...subiectul 1 este un test grila....
Citat
+1 #9 Ștefan Teoroc 10-07-2016 22:29
Atentie - studiati atent grila de corectare / sunt unitati care au inclus in proba scrisa subiecte tip grila / din raspunsurile sugerate trebuie alese doar cele care sunt corecte

Citat:

I. 5 puncte

1 - b, c, d
2 - a, b, c, d
3 - b,c
4 - a
5 - a, b, d
6 - b

*In cazul in care este bifata si o varianta gresita, se anuleaza intreg raspunsul
Citat
-1 #8 PYS 10-07-2016 21:48
Citez pe Candidat:
Sau poate cerinta subiectelor a fost : gasiti greselile din text

E... ai citit si tu ce trebuia!!!
Citat
+6 #7 Gioni 09-07-2016 23:08
Dezastru la Galati la interviu au cazut peste 60%.Nu am vazut nicaieri in tara, ne plangem ca nu avem oameni si cand tii da cineva refuzi sa-i iei rusine comisiei .Oamenii nu ar mai trebui sa vina din timpul liber cand ei isi bat joc si au aere de mari invatati
Citat
+2 #6 Candidat 09-07-2016 17:44
Sau poate cerinta subiectelor a fost : gasiti greselile din text
Citat
+5 #5 Candidat 09-07-2016 17:42
...pai sunt "cam" gresite raspunsurile!!!
Mustrarea scrisa este la fpss, iar avertismentul este la ppl.
Si mai sunt si alte greseli de netrecut cu vederea.
Oare cine a corectat aceste subiecte?
Citat
-1 #4 Nimeni 09-07-2016 17:35
Eu zic sa nu te mai prezinți la vreo proba, te uiti de ieri si tot nu ți-ai dat seama care sunt cerințele. Mie mi se pare foarte greu acest model.
Citat
0 #3 Semnele rutiere 09-07-2016 16:13
Citez pe EU:
Ma uit de ieri la simularea asta de subiecte si tot nu mi vine sa cred cum pot sa posteze pe o pagina oficiala un test cu raspunsuri incomplete. Nici nu am deschis legea dar stiu sigur ca la pct. 1 Sanctiuni sunt 5 puncte "destituire din sis penitenciar" si la cateva iarasi sunt 6 sau 7 enumerari si ei dau doar 5. Ce i asta?
Cum e posibil sa se greseasca raspunsurile sau sa fie corecta varianta cu un numar mai putin de raspunsuri.
Chiar nu verifica nimeni?
Intr adevar subiectele nu sunt grele pentru cine invata.
Succes.

EU zic sa verifici daca ai (editat) cand te pronunti. (editat) ca dumneata ne (editat) praf sistemul. Nici cu raspunsurile in fata nu ai fi capabil sa ai succes la concurs. Si apoi faci ca broasca in apa fierbinte ca au fost de vina subiectele. Nu mai putem distinge problemele adevarate si (editat) spuse de unii ca tine.
Citat
-1 #2 EU 09-07-2016 15:58
La o privire mai atenta si raspunsurile alea, mai putine, sunt gresite:
1. a - e mustrarea scrisa
3.a - avertismentul
3.d - izolarea ptr maxim 10 zile

Se vrea inducerea in eroare, s-a schimbat bibliografia, sau e totala neatentie?
Eu am dat concursul, nu mai sunt direct interesat dar totusi...
Inca mai cred pe deplin ca tot consursul a fost foarte serios si probele au fost corecte, dar subiectul de mai sus e o scapare grava. :-x
Citat
-3 #1 EU 09-07-2016 15:40
Ma uit de ieri la simularea asta de subiecte si tot nu mi vine sa cred cum pot sa posteze pe o pagina oficiala un test cu raspunsuri incomplete. Nici nu am deschis legea dar stiu sigur ca la pct. 1 Sanctiuni sunt 5 puncte "destituire din sis penitenciar" si la cateva iarasi sunt 6 sau 7 enumerari si ei dau doar 5. Ce i asta?
Cum e posibil sa se greseasca raspunsurile sau sa fie corecta varianta cu un numar mai putin de raspunsuri.
Chiar nu verifica nimeni?
Intr adevar subiectele nu sunt grele pentru cine invata.
Succes.
Citat

Google Translate

Cauta in site

  • buretarul 20.10.2017 22:17
    da it-ul de ce a ramas pana la ora 12 noaptea, asa de doru lelii, ce ...

    Read more...