Sindicatul Național

al Lucrătorilor de Penitenciare

Conditii de concurs (inclusiv bibliografie) pentru ofiter psiholog si ofiter asistent social

Conform discutiei purtate cu DRS ANP, bibliografia pentru posturile de psiholog si asistent social care urmeaza sa fie scoase la concurs din sursa interna/externa este aceeasi cu cea utilizata anterior pentru posturi similare. Pentru suport, pana la postarea anuntului, transmitem conditiile de concurs impuse pentru acest tip de posturi (click pe imagini).

Captura de ecran din 2016.03.20 la 18.55.44Captura de ecran din 2016.03.20 la 18.56.00

Nota: avand in vedere faptul ca noul Regulament de aplicare a Legii nr 254/2013 inca nu a fost publicat in Monitorul Oficial al Romaniei, exista premisele neintroducerii din bibliografie a acestui act normativ, mai ales in cazul in care, pana la data publicarii anuntului de concurs, regulamentul nu va aparea in MO. In conditiile postate de noi veti regasi la bibliografie (legislatie) Regulamentul de aplicare a Legii nr. 275/2006 pentru ca acesta a fost cerut ultimilor candidati pe astfel de posturi si am respectat tiparul. Reaminitim faptul ca pentru posturile din  sectorul operativ a fost eliminat regulamentul de aplicare a legii de executare a pedepselor. Asteptam ca ANP sa se decida pana la publicarea anuntului. Prin urmare nu incepeti studiul cu aceasta hotarare de guvern (aveti suficiente alte norme de studiat).

 

Comentarii  

+1 #14 Ștefan Teoroc 23-03-2016 10:54
vedeti ultimul articol postat cu concursurile / facem trimitere la tot ce trebuie
Citat
-6 #13 Laura 21-03-2016 14:47
Bibliografia ,cerintele si in ce consta examenul pentru agenti operativi cand apare?
Citat
0 #12 Elisabeta 21-03-2016 12:22
In ce perioada se vor sustine examenele?
Citat
-6 #11 Yaka Brau` 21-03-2016 09:54
Florinele tata, tu-i fi unul dintre abonati de-ai "obosit" deja?
Ștefan,când o să beneficiem de sporul de 50%?
Am obosit să beneficiem de drepturile noastre cu întârziere!
Citat
-2 #10 Florin 21-03-2016 07:28
D-le Ștefan,când o să beneficiem de sporul de 50%?
Am obosit să beneficiem de drepturile noastre cu întârziere!
Citat
+1 #9 Lucică 20-03-2016 22:34
Unde se face referire la Regulament, este vorba despre cel privind siguranta locurilor de detinere
Citat
-1 #8 Ramona 20-03-2016 22:19
In ce perioada se vor sustine examenele? Ce acte sunt necesare la dosar, pentru postul de
ofiter psiholog?
Citat
+3 #7 Ștefan Teoroc 20-03-2016 20:41
Da / in nota vbim despre regulamentul de aplicare a acestei legi care nu este inca publicat (HG)
Citat
0 #6 YKA 20-03-2016 20:32
Legea 254 din 19 iulie 2013 a fost publicată în Monitorul Oficial cu nr. 514 din 14 august 2013. E valabilă în sectorul operativ ori nu? Multumesc!!!!
Citat
0 #5 Georgiana 20-03-2016 20:16
Ok! Multumesc
Citat
+6 #4 Ștefan Teoroc 20-03-2016 20:04
La data anuntului oficial care este in sarcina administratiei / noi incercam doar sa va oferim niste informatii neoficiale in avans - pentru sprijin
Citat
+1 #3 Georgiana 20-03-2016 19:56
Conditiile pentru asistent de farmacie si biolog cand se vor afisa.Multumesc mult
Citat
0 #2 Ștefan Teoroc 20-03-2016 19:27
Luati regulamentul cu rezerva / inca nu s-a publicat cel nou / la operativ s-a scos de tot / vedem ce decide ANP cu privire la asta / pentru ultimele posturi scoase pe linia asta asa a fost cerut
Citat
-1 #1 Fpss 20-03-2016 19:22
Am o obiecție vizavi de tematică
A apăru noul regulament de aplicare a 254, de ce se cere regulamentul pentru aplicarea L275?
Citat

Google Translate

Cauta in site

  • Dreptate pentru toti 19.10.2017 17:45
    De ce nu se aplica legea minunata a lui T.Toader,169/20 17,care vad ca ...

    Read more...